Spółdzielnia Producentów
„SADEKS”

Nowy Kłopoczyn 30A
96-208 Lubania
www.sadeks.pl

S. P. SADEKS powstała w 2004 roku. Zrzesza ona kilkunastu producentów owoców z gminy Sadkowice. Łączny areał upraw to ok 500ha. Dostarczamy na rynek krajowy i zagraniczny około 10 000 ton Jabłek, 700 ton Wiśni, 150 ton Czreśni, 150 ton Borówki Amerykańskiej.

Do naszej produkcji używamy najnowszych maszyn i środków co sprawia że nasze owoce są najwyższej jakości. Każdy z członków posiada własną bazę przechowalniczą, chłodnie ULO KA oraz zwykłe, to sprawia że dostarczamy owoce przez cały rok o niezmiennych walorach smakowych i odżywczych. Firma od początku zajmowała się hurtowym obrotem towarów w szczególności warzyw i owoców. Współpraca z producentami i plantatorami zaowocowała eksportem polskich owoców i warzyw na rynki Europy zachodniej i południowej.

Applex

Z grupą związanych jest 26 sadowników. W sadach udziałowców 95% stanowią jabłonie: m.in.‘Idared’, ‘Jonagold’ i jego sporty, ‘Šampion’, ‘Gala’, Red Jonaprince®,Gloster, Red Chief®, ‘Golden Delicious’, ‘Mutsu’ i ‘Ligol’.

więcej >>
Sadeks

S. P. SADEKS powstała w 2004 roku. Zrzesza ona kilkunastu producentów owoców z gminy Sadkowice. Do naszej produkcji używamy najnowszych maszyn i środków co sprawia że nasze owoce są najwyższej jakości.

więcej >>
Polsad

Spółdzielnia Sadownicza „POLSAD” w Lewiczynie, zrzesza obecnie 22 udziałowców, których od wielu lat łączy wspólna pasja i zamiłowanie do produkcji owoców metodą integrowaną.

więcej >>
Twój owoc

Notre entreprise respecte les normes de qualité HACCP. Nous avons obtenu les certifications BRC, IFS et Global Gap dans le domaine de la sécurité alimentaire. Des échantillons de nos fruits sont régulièrement contrôlés par l'Institut de l'horticulture.

więcej >>