Applex

/ 20.10.2015

APPLEX Sp. z o.o.
Sadkowice 99C
96-206 Sadkowice
www.applex.pl

Grupa Producentów Owoców i Warzyw APPLEX Sp. z o.o. powstała w 2009 r., a obiekt przechowalniczo-logistyczny w Sadkowicach został oddany do użytku jej członków w 2011 r. Spółka współpracuje z sieciami marketów w Polsce i zagranicą, a także indywidualnymi odbiorcami.  Dzięki wieloletniej współpracy nasze towary trafiają min. do Holandii, Hiszpanii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Szwecji, Norwegii, Czech, Słowacji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Macedonii, Mołdawii, Rosji, Algierii, Egiptu, Maroka, Indii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obecnie z grupą związanych jest 26 sadowników produkujących owoce głównie na terenie gmin Sadkowice i Biała Rawska. Gospodarstwa te od wielu pokoleń specjalizują się w uprawie sadów owocowych. Członkowie grupy podczas zbioru owoców korzystają z nowoczesnych maszyn i urządzeń pozwalających na najlepsze efekty jakościowe przy zbiorze. W sadach udziałowców 95% stanowią jabłonie: m.in.‘Idared’, ‘Jonagold’ i jego sporty, ‘Šampion’, ‘Gala’, Red Jonaprince®,Gloster,  Red Chief®, ‘Golden Delicious’, ‘Mutsu’ i ‘Ligol’. Pozostały areał zajmują grusze (‘Konferencja’ i ‘Lukasówka’ i nne), śliwy (‘Empress’, ‘President’, ‘Amers’), wiśnie (głównie ‘Łutówka’ i ‚Groniasta’).

APPLEX Sp. z o.o. dysponuje znakomitym zapleczem produkcyjnym, logistycznym, chłodniczym. Potencjał produkcyjny grupy szacujemy na około  25 000 ton owoców rocznie. Aktualnie dysponujemy 24 komorami długiego składowania . Umożliwiają one utrzymanie zadanych parametrów, które zapewniają optymalne warunki przechowywania owoców oraz sprawiają, że pozostają jędrne i soczyste przez cały okres ich sprzedaży, który trwa około 10 miesięcy w roku. W obiekcie halę z przeznaczeniem pod tzw. sortownię wybudowano w pierwszym etapie inwestycji. Wstawiono do niej maszynę do sortowania jabłek typu mix firmy Greefa, która umożliwia rozładunek wodny, wstępne sortowanie owoców oraz ich pakowanie. Jabłka są wstępnie sortowane dzięki optycznemu sortownikowi GeoSort, następnie przekazywane do kanałów wodnych, z których trafiają na stoły do pakowania.

Na początku 2014 r. grupa zakończyła kolejny etap inwestycji – w obiekcie dobudowano halę, do której wstawiono maszyny do pakowania owoców. W nowej hali znajdują się m.in. linie do pakowania owoców w torebki foliowe z nadrukiem o pojemności 1–3 kg oraz maszyna do pakowania jabłek na tacki zabezpieczane folią termokurczliwą. Dodatkowo na jednej z linii można przygotować owoce w standardowych opakowaniach, np. kartonach z wytłoczką. Spółka Applex posiada informatyczny system B2B, który jest rozwiązaniem  odpowiedzialnym za automatyzację procesów biznesowych poprzez wymianę informacji i dokumentów firmowych podpisanych cyfrowo pomiędzy Spółką, a jej parterami biznesowymi. B2B tworzy kompleksowy system Traceability, który pozwala wiarygodnie i skutecznie śledzić łańcuch dostaw w przód i w tył.

Od 2012 r. część owoców produkowanych przez członków grupy i przygotowywanych do handlu jest zbywana za pośrednictwem platformy Service2Fruit. Pierwsze partie zbywanych w ten sposób owoców stanowiły jabłka przemysłowe i trafiały one na rynek niemiecki i holenderski. Obecnie za pośrednictwem serwisu jabłka z Sadkowic (wstępnie posortowane lub odpowiednio zapakowane), trafiają do finalnych odbiorców za granicą, a także do krajowych firm pośredniczących w handlu owocami. Jedną z niezaprzeczalnych korzyści Servive2Fruit jest bezpieczeństwo dokonywania transakcji. Serwis ma licencję europejskiego centralnego banku, żadna sprzedana partia towaru nie może być dostarczona bez przedpłaty.

We wrześniu 2014 r. spółka APPLEX wraz z 4 innymi grupami producenckimi tj.   La-sad Sp. z o.o., Spółdzielnia Producentów „Sadeks”, Spółdzielnia Sadownicza „Polsad” w Lewiczynie oraz Twój Owoc Sp. z o.o. zawiązała spółkę APPOLONIA. Dzięki połączeniu doświadczeń kilku grup producentów owoców powstał podmiot legitymujący się profesjonalizmem w wielu aspektach działalności związanej z produkcją i handlem owoców. Naszym atutem jest lokalizacja – Sadkowice – ekologiczne środowisko wybitnie sprzyja produkcji zdrowych oraz najwyższej jakości owoców i warzyw, które są znane w wielu krajach Europy. W naszych produktach nie występują substancje szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Spółka wymaga od wszystkich udziałowców posiadania certyfikatu GLOBALGAP. Gospodarstwa posiadają również IPO (Integrowaną Produkcję Owoców).

Appolonia

W swojej ofercie Appolonia posiada szeroki wachlarz produktów by móc zadowolić każdego klienta. Można wśród nich znaleźć najlepsze jakościowo owoce takie jak jabłka oraz sezonowo: gruszki, wiśnie, czereśnie, śliwki i borówki.

View
Applex

Z grupą związanych jest 26 sadowników. W sadach udziałowców 95% stanowią jabłonie: m.in.‘Idared’, ‘Jonagold’ i jego sporty, ‘Šampion’, ‘Gala’, Red Jonaprince®,Gloster, Red Chief®, ‘Golden Delicious’, ‘Mutsu’ i ‘Ligol’.

View
Sadeks

S. P. SADEKS powstała w 2004 roku. Zrzesza ona kilkunastu producentów owoców z gminy Sadkowice. Do naszej produkcji używamy najnowszych maszyn i środków co sprawia że nasze owoce są najwyższej jakości.

View
Polsad

Spółdzielnia Sadownicza „POLSAD” w Lewiczynie, zrzesza obecnie 22 udziałowców, których od wielu lat łączy wspólna pasja i zamiłowanie do produkcji owoców metodą integrowaną.

View
Twój Owoc

Nasza firma spełnia normy jakościowe HACCP. Dodatkowo, wdrożyliśmy certyfikaty BRC, IFS oraz system bezpieczeństwa w rolnictwie GLOBAL GAP.

View

Comments are closed.